مشکل ، مسئله نوشیدنی استفاده کافئین

مشکل ، مسئله: نوشیدنی استفاده کافئین آبمیوه درمانی نوشیدنی مصرف قرص آب مرکبات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی دستان خالي احمدي‌نژاد

«بعد از نماز ظهر روزي كه من را بركنار كردند مانند هميشه قرار بود تا قبل از پايان وقت اداري يك جلسه اي بگذاريم كه وقت هم فوت نشود؛ در حال رفتن به اتاق كارم بودم

دستان خالي احمدي‌نژاد

دستان خالي احمدي نژاد

عبارات مهم : مجموعه

امكان خروج پرونده هاي فوق سري از وزارت اطلاعات وجود ندارد

«بعد از نماز ظهر روزي كه من را بركنار كردند مانند هميشه قرار بود تا قبل از پايان وقت اداري يك جلسه اي بگذاريم كه وقت هم فوت نشود؛ در حال رفتن به اتاق كارم بودم كه يكي از معاونين من سراسيمه به استقبال من آمد و خبر عزل من را داد و گفت كه به وي پيشنهاد سرپرستي وزارت اطلاعات داده شده است هست. » اين جملات بخشي از روايت غلام حسين محسني اژه اي، وزير اطلاعات دولت نهم از بركناري خود هست. وزيري كه به دليل برخي اختلافات با محمود احمدي نژاد، در فاصله 14 روز به پايان دولت نهم از سمت خود عزل شد. محمود احمدي نژاد راجع به دلايل بركناري اژه اي در گفت وگويي اعلام كرد: «موضوع عزل جناب آقاي اژه اي يك فرآيند دو ساله داشته و ربطي به مساله جاري ندارد… به ايشان در اين دو سال، با شواهد مشخص توصيه كردم دو نفر از معاونان خود را تغيير دهد ولی به اين كار مبادرت نورزيده است… ضمن اينكه در عنوان هاله اسفندياري هم خوب عمل نكرد و من به او گفتم كه آیا رفتاري مي كنيد كه مورد تمسخر واقع شويد؟»

اختلاف اژه اي و احمدي نژاد بنابر گفته هاي رييس جمهور وقت ريشه اي طولاني داشته و به همين دليل احمدي نژاد منتظر فرصتي مناسب با او بوده هست. در كنار اين اختلاف نمي توان بر علاقه شديد احمدي نژاد به وزارت اطلاعات چشم پوشي كرد. دخالت احمدي نژاد در گزینش معاونين اژه اي و ورود او به برخي پرونده هاي امنيتي به علاقه زياد او به اين وزارتخانه صحه مي گذارد.

دستان خالي احمدي‌نژاد

پس از بركناري اژه اي و در حالي كه تنها دو هفته به پايان عمر دولت نهم باقي مانده بود و از طرفي بعد از شروع دولت دهم وقت قانوني در اختيار رييس جمهور براي معرفي كابينه قرار داشت، محمود احمدي نژاد خود به عنوان سرپرست وزارت اطلاعات مشغول شد. انتصابي كه در آن برهه واكنش و انتقادات زيادي را به همراه داشت ولی با تمام اتفاقات آخر احمدي نژاد به خواسته اش رسيد و به مدت 40روز مسوول وزارتخانه مورد علاقه خود شد.

پس از پايان دوران رياست جمهوري احمدي نژاد و ورود دستگاه قضايي كشور به پرونده اتهامات اطرافيان او كه همواره خط قرمز رييس دولت هاي نهم و دهم بوده اند واکنش‌ها احمدي نژاد تغيير و به يك منتقد تندرو تبديل شد. بیانات احمدي نژاد بعضا آنقدر تند بود كه افكار عمومي انتظار برخورد دستگاه قضايي با او را داشت ولی محسني اژه اي سخنگوي دستگاه قضا و وزير اطلاعات معزول دولت نهم در نشست خبري خود اعلام كرد: «حكمتي است كه با احمدي نژاد برخورد نمي كنيم.» ضمن اينكه شايعاتي انتشار یافته بود كه محمود احمدي نژاد در مدت سرپرستي وزارت اطلاعات توانسته به بسياري از پرونده هاي امنيتي و مهم كشور دست پيدا كرده و اسناد زيادي را از وزارت اطلاعات خارج كند.

«بعد از نماز ظهر روزي كه من را بركنار كردند مانند هميشه قرار بود تا قبل از پايان وقت اداري يك جلسه اي بگذاريم كه وقت هم فوت نشود؛ در حال رفتن به اتاق كارم بودم

سيد فاضل موسوي، عضو كميسيون اصل 90 در هشتمين دوره مجلس شوراي اسلامي در اين باره اعتقاد است: «از نظر من در آن دوره اي كه احمدي نژاد وزير اطلاعاتش را كنار گذاشت و خودش مسووليت اين وزارتخانه را به عهده گرفت، توانست به اطلاعات درجه يك وزارت اطلاعات دست پيدا كند. برهمين اساس از بسياري افراد كه داراي نقاط ضعفي بودند، سوژه اي دارد. به همين دليل است كه كسي جرات نمي كند به احمدي نژاد بگويد بالاي چشمت ابرو است.»

علي يونسي، وزير اطلاعات دولت اصلاحات در گفت وگويي با ايلنا راجع به احتمال خروج پرونده اي از وزارت اطلاعات مي گويد: «من كه وزير اطلاعات بوده ام، مي دانم كه به لحظ فني و ساختاري در وزارت اطلاعات، چنين امكاني وجود ندارد ولي در هر صورت، رييس دولت، به ميزاني كه رييس دولت و كابينه هست، دسترسي به اسناد به كلي سري در محدوده خود دارد و در دسترسش است.»

يك كارشناس امنيتي نيز در گفت وگويي با روزنامه اعتماد راجع به چگونگي روند خروج اسناد از وزارت اطلاعات و اينكه آيا چنين امكاني فراهم است يا خير مي گويد: «خروج پرونده از مجموعه وزارت اطلاعات سيكل اداري و قانوني ويژه خود را داشته و تقريبا اين عنوان غير ممكن است مگر در مواقعي كه واقعا به اين كار نياز باشد. » اين كارشناس راجع به پروسه خروج يك پرونده از وزارت اطلاعات گفت: براي آنكه يك پرونده از مجموعه خارج شود، در ابتدا بايد از كارشناس پرونده اجازه كسب شود، سپس مدير بخش مربوطه اجازه مورد نیاز را صادر كرده و پرونده به دست مديركل آن بخش برسد. بعد از تاييد مديركل، شخص متقاضي بايد رسيد مخصوص دريافت پرونده را به مديركل تحويل داده و پرونده را از مجموعه خارج كند.

دستان خالي احمدي‌نژاد

او در ادامه راجع به بخشي از صحبت هاي يونسي كه گفته است به لحاظ فني امكان خروج پرونده از وزارت اطلاعات وجود ندارد، گفت: ابزار فني ويژه اي راجع به اين عنوان در وزارت اطلاعات وجود ندارد بلكه اين ابزار فني پرسنل مجموعه وزارت اطلاعات هستند.

او راجع به حوزه اختيارات رييس جمهور در دسترسي به پرونده هاي وزارت اطلاعات گفت: پرونده ها در اين وزارتخانه بر اساس حساسيت عنوان به دسته هاي متفاوت طبقه بندي مي شوند و رييس جمهور بنابر اختياراتي كه قانون در اختيار او قرار داده تنها به بخشي از پرونده ها دسترسي خواهد داشت نه تمامي پرونده هاي موجود. اين كارشناس امنيتي در پاسخ به سوالي راجع به اينكه امكان فني در وزارت اطلاعات موجود نبوده و مسووليت چنين موضوعي در اختيار يك فرد است و ممكن است خطاي انساني در اين باره رخ دهد گفت: اگر مشكلي در اين باره به وجود آيد حفاظت اطلاعات به سرعت به عنوان ورود كرده و آن را پيگيري خواهد كرد. وزارت اطلاعات در اين پرسشها بسيار هوشيار عمل كرده و اجازه سوءاستفاده از موقعيت شغلي را به هيچ يك از كاركنان خود نمي دهد.

«بعد از نماز ظهر روزي كه من را بركنار كردند مانند هميشه قرار بود تا قبل از پايان وقت اداري يك جلسه اي بگذاريم كه وقت هم فوت نشود؛ در حال رفتن به اتاق كارم بودم

او در پاسخ به سوالي راجع به شبهه خارج شدن برخي پرونده ها در دوران سرپرستي احمدي نژاد از وزارت اطلاعات مي گويد: احتمال اين اتفاق بسيار دور از ذهن هست. با توجه به شناختي كه از وزارت اطلاعات وجود دارد، امكان اقدام فراقانوني در اين مجموعه آن هم در اين سطح بعيد است زيرا حتي اگر رييس جمهور سرپرست اين وزارتخانه باشد باز هم بايد سلسله مراتب در اين مباحث همان گونه كه توضيح دادم، رعايت شود. اگر رييس جمهور خواستار بازبيني پرونده اي در اين وزارتخانه باشد، بايد درخواست خود را به صورت كتبي ارايه داده و نماينده خود را براي دريافت پرونده مورد نظر معرفي كند. در چنين شرايطي براي تاييد به امضاي قائم مقام وزير نيز نياز است و نماينده رييس جمهور بعد از تحويل رسيد پرونده اجازه خواهد داشت پرونده را از وزارتخانه خارج كند. راجع به مسائلي كه پيرامون رييس دولت هاي نهم و دهم مطرح است بايد بگويم كه خارج كردن پرونده تقريبا امري محال است ولی يك احتمال وجود دارد و آن احتمال اين است كه برخي با کارها فراقانوني پرونده اي را خارج كرده و يك نسخه كپي از آن تهيه كرده باشند و بعد از آن پرونده را بازگردانده باشند كه اين احتمال هم با توجه به نظارت هاي امنيتي و مستحكمي كه در اين وزارتخانه وجود دارد دور از ذهن به نظر مي رسد.

با توجه به بیانات كارشناسان امنيتي و همچنين وزير اسبق اطلاعات به نظر مي رسد هياهوي هواداران احمدي نژاد راجع به دسترسي او به برخي پرونده هاي سري در وزارت اطلاعات تنها جو سازي رسانه اي است و دست رييس جمهور اسبق خالي است و او سعي دارد با پروپاگانداي ويژه خود به نحوي برخورد كند كه گويي اسنادي ويژه نزد خود دارد. اسنادي مانند ليست مفسدين اقتصادي كه 8 سال در جيب او ماند و هيچ وقت رويت نشد.

دستان خالي احمدي‌نژاد

اعتماد / زهير موسوي|

واژه های کلیدی: مجموعه | پرونده | اطلاعات | اطلاعات | رييس جمهور | وزارت اطلاعات | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz