مشکل ، مسئله نوشیدنی استفاده کافئین

مشکل ، مسئله: نوشیدنی استفاده کافئین آبمیوه درمانی نوشیدنی مصرف قرص آب مرکبات

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه حذف تدریجی کنکور امکان‌پذیر است

مدیر دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم گفت: باوجود بعضی شنیده‌ها مبنی بر امکان‌ناپذیری از بین بردن کنکور سراسری، به نظرم‌ امکان از بین بردن تدریجی کنکور وج

حذف تدریجی کنکور امکان‌پذیر است

حذف تدریجی کنکور امکان پذیر است

عبارات مهم : آموزش

مدیر دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم گفت: باوجود بعضی شنیده ها مبنی بر امکان ناپذیری از بین بردن کنکور سراسری، به نظرم امکان از بین بردن تدریجی کنکور وجود دارد.

دکتر محمدرضا آهنچیان در گفت وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب تاکید کرد: همه به خوبی می دانند که وسعت و ریشه کنکور سراسری به اندازه ای است که اصلاح آن از عهده یک مدیریت و حتی وزارت علوم، ساخته نیست و در اینجا به یک اجماع سراسری از مراجع تصمیم گیرنده نیاز داریم که از مجلس شورای اسلامی تا شورای عالی انقلاب فرهنگی و آخر بدنه دولت را به یاری می طلبد.

وی اضافه کرد: تاکنون مسابقه بر سر تصاحب صندلی دانشگاهی بیش از 80 درصد از رشته محل های کنکور سراسری، از میان رفته است و این در جهت سیاست های کلان فرهنگی کشور بوده هست.

حذف تدریجی کنکور امکان‌پذیر است

مدیر دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم در خصوص برنامه های دفتر مدیریت آموزش عالی وزارت علوم اظهار کرد: اولویت ما، تاکید بر رویکرد یادگیری فعال است و در این زمینه توجه خاص ای به توسعه شیوه های نوین تدریس در گروه های متفاوت آموزشی نیز خواهد شد؛ علاوه بر آن رویکرد شورای عالی برنامه ریزی و معاونت آموزشی وزارت، بر واگذاری اختیارات به دانشگاه ها به خاص دانشگاه های بزرگ است.

آهنچیان در خصوص برنامه های دفتر برنامه ریزی آموزش عالی ادامه داد: برنامه های این دفتر، تحقق اهداف تعیین شده است جهت نظام آموزش عالی کشور در اسناد بالادستی مانند سندهای توسعه ملی و نقشه جامع علم و فناوری کشور است و در قالب این موارد بر کارآفرینانه ساختن برنامه ها و جهت گیری آن به سوی اشتغال نیز تاکید خواهد شد.

مدیر دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم گفت: باوجود بعضی شنیده‌ها مبنی بر امکان‌ناپذیری از بین بردن کنکور سراسری، به نظرم‌ امکان از بین بردن تدریجی کنکور وج

وی تصریح کرد: بزرگ ترین آسیب نظام برنامه ریزی آموزشی، تمرکز بر برنامه ریزی بدون اعطای اختیار عملکرد به دانشگاه ها بوده است و از سوی دیگر مشکلی در دانشگاه ها وجود داشته که ناشی از عدم اشراف اطلاعاتی و نگاه فرادانشگاهی به پرسشها و اولویت های آموزش عالی بوده است.

مدیر دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های جدی در این زمینه، آماده سازی دانشگاه ها از طریق توانمندسازی نیروهای انسانی درگیر برنامه ریزی آموزشی از یک سو و توزیع تدریجی اختیار همکاری در تصمیم گیری های مرتبط با قوانین و مقررات و برنامه ریزی های آموزشی از سوی دیگر است.

آهنچیان در خصوص دانشگاه های نسل چهارم عنوان کرد: دانشگاه ها مسیر تدریجی تکامل را طی کرده اند و این تکامل بر اساس اقتضائات علمی از یک سو و تقاضاهای اجتماعی از سوی دیگر بوده هست.

حذف تدریجی کنکور امکان‌پذیر است

وی در آخر با بیان اینکه گفته می شود جریان پیشرونده ای به سوی دانشگاه های تولیدکننده ثروت شروع شده است هست، خاطرنشان کرد: بر اساس یک نگاه کلان، نمی توان راجع به همه دانشگاه های کشور عزیزمان ایران یکسان قضاوت کرد؛ ضمن این که بعضی از دانشگاه های کشور عزیزمان ایران اکنون در تراز جهانی عمل می کنند و این امر به خوبی در رتبه بندی های اعلام شده است در نظام های معتبر بین المللی خود را به نمایش گذاشته است.

واژه های کلیدی: آموزش | سراسری | آموزشی | برنامه | دانشگاه | دانشگاه | وزارت علوم | برنامه ریزی | کنکور سراسری | مجلس شورای اسلامی | شورای عالی انقلاب فرهنگی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz